עמוד הבית מפת האתר צור קשר | 04-8550525
התפתחות ומוטוריקה
התפתחות המוטוריקה הגסה של ילדים בשנות הגן חשובה ונדרשת לתפקודם היומיומי. התפקודים המוטורים הגסים הם הבסיס לישיבה נכונה,פעילויות למידה ומשחק.
מוטוריקה גסה מתייחסת ליכולת התנועה והשליטה בתנועות הגוף הגסות (הליכה, ריצה, קפיצה ועוד). וכוללת מרכיבים שונים כגון יכולת שיווי משקל, קואורדינציה (תיאום), כוח, תכנון מוטורי ועוד. כול מרכיב שכזה כולל תתי מרכיבים אחרים. לדוגמה, קואורדינציה כוללת את תיאום בין שתי הרגלים, תיאום בין שתי הידיים, תיאום בין רגל ליד בצד אחד וכד'. שיווי משקל , מרכיב מוטורי אחר, כולל את היכולת לשמור על יציבות בישיבה או בעמידה, ללא תנועה או עם תנועה.

היכולות המוטוריות הגסות מתפתחות כפונקציה של תקינות נוירולוגית, גיל, גירויים סביבתיים ותיווך. ככול שהילד גדל כך שריריו מתחזקים ויכולתו לבצע פעילויות מוטוריות גסות בצורה מאורגנת ונשלטת גדלים. בד בבד מתאפשרת ומתחזקת התפתחות זאת עם גירויים סביבתיים הכוללים חשיפה למשחקים מוטורים גסים ובה אתגרים מתאימים ותיווך. ככל שילד מתנסה באופן מדורג במשחקים ומשימות מוטוריות ומקבל תיווך מילולי או מוטורי מותאם הוא יוכל לשפרם ולשכללם.

מגוון המתקנים שבמשחקייה רחב ועשיר ומלבד היותם מהנים הם תורמים להתפתחות המוטורית והחברתית של הילדים.  באמצעות משחק במתקנים הילדים עובדים ומפתחים את מערכות הגוף השונות  ומשפרים את איכות תנועתם. ההתפתחות המוטורית משפיעה גם על ההתפתחות החברתית, הרגשית והקוגניטיבית. על ידי מתן גירויים ועבודה נכונה במתקנים אנו מעודדים את ילדנו להשיג את אבני הדרך בהתפתחות המוטורית.

דוגמאות למתקנים במשחקיות קטקטים אשר תורמים ועוזרים בהתפתחות המוטורית: המתנפח (טרמפולינה) תורם להתפתחות מערכת שיווי המשקל, חיזוק שרירים, התמודדות עם יציבה וקפיצה. מנהרות וגלילים תורמים להתגברות על פחדים ממקומות סגורים ועידוד זחילה תוך חיזוק חגורת הכתפיים. צלחת שיווי המשקל מפתחת את מערכת שיווי המשקל ועוד.

תוכלו להיכנס באתר לפעילות לפי גיל ולמצוא את מגוון המתקנים המתאימים לילדכם תוך ציון מה המתקן מפתח ומעודד. בהצלחה!
צור קשר מהיר
טלפון:04-8550525
שם:  
טל:  
דוא"ל:  
קוד אבטחה:   This Is CAPTCHA Image  
עמוד הבית | דרושים ברשת קטקטים | מפרסמים | משחקים | אטרקציות | מדיניות פרטיות